Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Temmuz 2024 Pazartesi

AfD etkinliğinde Nazi sloganı

Freiberg'deki bir AfD etkinliğinde Nazi sloganı atıldığı iddiasıyla polis soruşturma başlattı.

AfD etkinliğinde Nazi sloganı

Chemnitz Polis Müdürlüğü, dün yaptığı açıklamada, anayasa karşıtı örgütlerin sembollerinin kullanılması şüphesiyle soruşturma yürütüldüğünü belirtti. AfD Eş Başkanları Tino Chrupalla ve Alice Weidel'in katıldığı "AfD Yaz Festivali ve Mitingi" etkinliğinde, seyircilerden biri "Alles für Deutschland" (Her Şey Almanya İçin) sloganını attı. Bu slogan, Nazi Partisi NSDAP'nin paramiliter örgütü SA'nın hizmet hançerlerinde yer alan bir ifadeydi. Thüringen AfD Eyalet Başkanı Björn Höcke de bu sloganı kullandığı için kısa süre önce iki kez para cezasına çarptırılmıştı.

Polise göre, AfD etkinliğine yaklaşık 2 bin kişi katılırken 'Freiberg Faşizme Karşı' sloganıyla düzenlenen karşı protestoya yaklaşık 100 kişi katıldı.

Hafta sonu yaşanan diğer aşırı sağcı olaylar

Sachsen'de hafta sonu birkaç aşırı sağcı olay yaşandı. Schwarzenberg'de iki erkeğin üzerinde gamalı haç bulunan tişörtler giydiği ve ırkçı sloganlar attığı iddia edildi. Ayrıca, Sachsenring Motor Sporları etkinliği çevresinde anayasa karşıtı sloganlar atan kişilere de soruşturma açıldı.

Geri Dön 08 Temmuz 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN