Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da tünelin ucunda ışık göründü - 20 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Temmuz 2023 Salı

AfD en yüksek oy oranına ulaştı

Aşırı sağcı parti AfD, yapılan son ankette oyunu yüzde 22’ye yükseltti. Bu sonuçla birlikte partinin CDU/CSU ile arasındaki fark 4 puana düştü.

AfD en yüksek oy oranına ulaştı

Bild gazetesi adına Insa araştırma şirketi tarafından yapılan son anketinde,  Birlik (CDU/CSU) partileri oyunu 1 puan düşürerek yüzde 26’ya geriledi. Birlik’i yüzde 22 ile aşırı sağcı AfD izledi.

Koalisyon ortakları SPD yüzde 18, Yeşiller Partisi yüzde 14, FDP yüzde 7, baraj sınırında gidip gelen Sol Parti ise yüzde 5 oranlarıyla oylarını bir önceki ankete göre aynen korudu. 

Almanlar hükûmetten memnun değil

Son tabloya göre, trafik ışıklarının toplam oy oranı sadece yüzde 39’da kalarak, Bundestag çoğunluğunu sağlayamadı. Son anketlerde Almanların yüzde 70'i trafik ışığı hükûmetinin çalışmasından memnun olmadığını söyledi.

“Fark hiç bu kadar az olmamıştı”

INSA Başkanı Hermann Binkert, Bild gazetesine. verdiği demeçte “Bu, AfD için şimdiye kadar ölçtüğümüz en yüksek değer. Birlik açık ara en güçlü güç olmaya devam ediyor, ancak AfD'nin sadece yüzde dört puan önünde. Fark hiç bu kadar az olmamıştı” dedi.

Geri Dön 25 Temmuz 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN