Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
28 Eylül 2023 Perşembe

AfD: Birlik partileri göç politikamızı kopyalıyor

Aşırı sağcı AfD, ana muhalefetteki CDU/CSU'nun, göç politikası konusundaki önerilerini kopyalamasından şikâyetçi.

Almanya'da Birlik partileri CDU ve CSU, "Göç Politikasında Almanya Paktı" adını verdikleri öneriyle trafik ışığı hükûmetine baskı yapmaya devam ederken, aşırı sağcı AfD, Birlik partilerinin kendi önerilerini kopyalamasından rahatsızlık duyuyor.

CSU adına Federal Meclis'te konuşan Alexander Dobrindt, "Göç Politikasında Almanya Paktı - Düzensiz Göçü Durdurun" başlıklı kapsamlı bir öneri sundu ve bu öneri tartışmalara neden oldu.

Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser (SPD), göç krizine karşı sunulan basit çözümlere karşı uyardı. Sol Parti ise Birlik partilerini mültecilerin haklarına saygı göstermemekle suçladı.

AfD üyesi Bernd Baumann, Birlik partilerinin göçmen politikasını AfD'nin tutumunu kopyalayarak benimsediğini iddia etti. Baumann ayrıca, AfD'nin yıllar önce öne sürdüğü birkaç talebe atıfta bulundu. Bu talepler arasında, mültecilerin AB ülkelerinden sığınma başvurusu yapmasının zorunlu olduğu Dublin III Yönetmeliği'nin tutarlı bir şekilde uygulanması, nakdi yardımların ayni yardımlarla değiştirilmesi, aile birleşimi için sınırlamalar getirilmesi ve Almanya'nın AB'nin iç sınırlarında göçmenleri reddetme yetkisi bulunması gibi konular yer alıyor.

AfD ayrıca, sınır dışı etme uygulamalarını sıkılaştıran Danimarka'nın sığınma politikasını örnek almayı savunuyor.

Geri Dön 28 Eylül 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN