Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına uyarısı: Kış geri geliyor - 15 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Mart 2024 Cuma

Adalet Bakanı’ndan Anayasa değişikliği açıklaması

Federal Adalet Bakanı Marco Buschmann, Federal Anayasa Mahkemesi'nin güçlendirilmesi yönünde Anayasa'da yapılacak değişiklikler konusunda olumlu bir yaklaşım sergilediğini açıkladı.

RND ile yaptığı röportajda, Birliğin (CDU/CSU) müzakerelere katılma kararından memnuniyetini dile getirdi ve bu süreci demokratik bir sorumluluk olarak nitelendirdi. Buschmann, parti politikasıyla ilgili anlaşmazlıkların bu tür önemli meselelerin üzerinde olması gerektiğini vurguladı.

Adalet Bakanı, Federal Anayasa Mahkemesi'nin bağımsızlığını pekiştirecek bir yasa taslağı üzerinde çalışmalarının sürdüğünü belirtti. Hazırlanan çalışma belgelerinin müzakere için sunulduğunu ve bu tasarı üzerinde birlikte değerlendirme ve tartışma yapılacağını ifade etti. Buschmann'ın hedefi, mevcut yasama dönemi içinde bu konuda bir uzlaşıya varmak.

Bakan, Federal Anayasa Mahkemesi'nin Almanya'daki liberal demokrasi için koruyucu bir kalkan ve temel hakların savunucusu olarak önemli bir role sahip olduğunu vurguladı. Buschmann, Polonya, Macaristan ve kısmen İsrail'de yaşananlar gibi diğer ülkelerin tecrübelerinden ders almanın ve anayasa mahkemelerinin siyasi amaçlar için kullanılmasının önüne geçilmesinin önemine dikkat çekti.

Geri Dön 29 Mart 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN