Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
31 Ekim 2023 Salı

Adalet Bakanı: Yahudi düşmanlarına vatandaşlık yok

Almanya'da Federal Adalet Bakanı Buschmann, "Yahudi düşmanlarına Alman vatandaşlığı verilmemesi için gerekli önlemleri alıyoruz" dedi.

Almanya'da SPD, Yeşiller ve FDP'den oluşan hükûmet, Alman Vatandaşlık Yasası'nda değişiklik yaparak Alman vatandaşı olma şartlarını kolaylaştıracağını açıkladı. Ancak Adalet Bakanı Buschmann, Yahudi düşmanlarına Alman vatandaşlığı verilmeyeceğini belirtti.

Bild am Sonntag'a yaptığı açıklamada Buschmann, "Yahudilere karşı nefreti körükleyen hiç kimse Alman vatandaşı olamamalı. Yahudi düşmanlarına Alman vatandaşlığı verilmemesi için gerekli önlemleri alıyoruz" dedi.

Adalet Bakanı, gelecekte vatandaşlık başvurularını inceleyen yetkililerin, 'hakaret gibi önemsiz suçlarda bile bu eylemlerin Yahudi karşıtlığı nedeniyle işlenip işlenmediğini araştırması gerektiğini' ifade etti. Eğer bir yargıç Yahudi karşıtı ifadelerin bulunduğuna hükmederse, bu kişinin artık Alman vatandaşı olamayacağını belirtti.

Adalet Bakanı Buschmann, hükûmetin şu anda İkamet Yasası ve Alman Vatandaşlık Yasası'nda reformlar üzerinde çalıştığını dile getirdi. Ayrıca, Almanya'nın tarihi bir sorumluluğu olduğunu söyleyerek, Almanya'daki Yahudilerin bir daha asla terör ve zulmün kurbanı olmamaları gerektiğini vurguladı ve buna saygı duymayanlarla kararlı bir şekilde mücadele etmeleri gerektiğini belirtti.

Geri Dön 31 Ekim 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN