Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da tünelin ucunda ışık göründü - 20 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
21 Ağustos 2023 Pazartesi

Adalet Bakanı: Nafaka uygulaması değişmeli

Adalet Bakanı Marco Buschmann, babaların çocuk bakımında daha fazla sorumluluk alması adına, nafaka uygulamasının değişmesi gerektiğini düşünüyor.

Adalet Bakanı Marco Buschmann, mevcut nafaka uygulamasının değişmesi gerektiğini düşünüyor. Buschmann, yasada yapılacak yeni düzenlemeler ile babaların çocuk bakımında daha fazla sorumluluk almak için motive edilebileceğini düşünüyor.  

Tagesschau’nun haberine göre Adalet Bakanı boşanma sonrası anlaşma, çocuğun bakımının bölüşülmesi ve nafaka uygulamalarında düzenlemeye gidilmesi gerektiğini düşünüyor. Buschmann, boşanma sonrasında çocuğun bakımının çoğunlukla anneye bırakıldığını, haftadaki günlerin ebeveynler arasında tam olarak bölüşülmediğinin altını çiziyor. Yeni düzenlemeler ile ebeveynlerin sorumluluğu olan günlerin tam olarak belirlenebileceğini ve bu gün bölüşümüne göre nafaka miktarının ayarlanabileceğini söylüyor. Yani amaçlanan, çocuk bakımında daha fazla sorumluluk alan babaların daha az nafaka ödemesi ve bu şekilde çocuk bakımına teşvik edilmeleri.

800 bin çocuk, hakları olduğu hâlde nafaka alamıyor

Alman Sosyal Yardım Derneği, düzenleme önerisine olumlu yaklaşmak ile birlikte son hâlini görmeyi bekliyor. Derneği basın sözcüsü Peter-Michael Zernechel, düzenlemeler yapılırken annelerin ve çocukların öncelenmesi gerektiğinin altını çiziyor.

Sosyal Yardım Derneği’nin verilerine göre Almanya'da yaklaşık 800 bin çocuk, hakları olduğu hâlde nafaka alamıyor. Nafakaların tahsil edilmesi konusunda sorun yaşandığına dikkat çeken dernek, bu konuda devletin harekete geçmesi gerektiğini söylüyor. 

 

Geri Dön 21 Ağustos 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN