Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
26 Haziran 2023 Pazartesi

Adalet Bakanı Buschmann: Suç örgütleriyle alışılmadık şekilde savaşmalıyız

Federal Adalet Bakanı Marco Buschmann, Almanya'daki suç örgütlerine baskının artırılması çağrısında bulundu. ‘Organize suçlarla alışılmadık şekillerde savaşmak zorundayız’ diyen FDP’li Bakan, örgüt üyelerinin lüks araçlar ve pahalı mücevherler gibi ‘statü sembollerine’ el konulmasını önerdi. 

Buschmann, kriminal gruplarla mücadelede ceza hukukunun mevcut olanaklarının yanı sıra yeni yolların da benimsenebileceğini söyledi. Suçun kesinleşmesinin ardından örgüt üyelerinin saatler ve lüks araçlar gibi statü sembollerine el konulabileceğini dile getiren Bakan, ‘Bu şekilde, hukukun ‘dişleri olduğunu’’ gösterebiliriz’ dedi. 

İçişleri Bakanlığı: Eyaletleri desteklemek istiyoruz 

İçişleri Bakanı Nancy Faeser da, suç örgütleri ile mücadele konusunda bakanlığın eyaletleri daha fazla desteklemek istediğini açıklamıştı. CDU/CSU liderliğindeki eyaletler, Faeser’ın açıklamalarını, ‘Hükümetin örgütlü suçla mücadelede eyaletleri desteklemeyi gerçekten isteyip istemediğini göreceğiz’ diyerek eleştirdi, yasal iyileştirmeler yapılması ve ek personel istihdam edilmesi gerektiğini vurguladı. 

Geri Dön 26 Haziran 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN