Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
04 Nisan 2023 Salı

AB'ye günlük 50 bin avro tazminat gündemde

Almanya, Avrupa Birliği İhbar Direktifi’ni yasalaştırmadığı gerekçesiyle, AB’ye 10 milyon avrodan fazla tazminat ödeyebilir.

BILD’de yer alan habere göre; direktifin, 2021 yılının sonuna kadar yürürlüğe konması gerekiyordu. Bu gerçekleşmedi. Federal Hükûmet, ilk taslağı 2022 yılının aralık ayında Meclis’e sunmuş ve kabul edilmişti. Ne var ki; Eyaletler Meclisi, söz konusu yasayı, orta ölçekli şirketlere bürokratik ve mali olarak yük getireceği gerekçesiyle onaylamadı. Bunun üzerine süreç askıya alındı. Bu nedenle geç kalınan her gün için Avrupa Birliği, 50 bin avro tazminat talep ediyor. Bu da toplamda 10 milyon avrodan fazla yapıyor.

BILD’e konuşan CDU’lu Conrad Clemens, “Sürecin hızlanması için Uzlaşma Komisyonu hemen kurulmalıydı” dedi. FDP Meclis Grup Başkanı Stephan Thomae ise yasanın Eyaletler Meclisi’nden geçmesine Birlik Partileri CDU- CSU’nun engel olduğunu ileri sürdü.

Geri Dön 04 Nisan 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN