Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
30 Ekim 2023 Pazartesi

AB'nin 'ortak tutumu' Scholz'u memnun etti

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, AB ülkelerinin Filistin-İsrail çatışmasında ortak tutum sergilemesinden memnun olduğunu dile getirdi.

AB'nin 'ortak tutumu' Scholz'u memnun etti

Scholz, Belçika’nın başkenti Brüksel’deki Avrupa Birliği (AB) Liderler Zirvesi’nin ardından basın toplantısı düzenledi. Zirvede, İsrail-Filistin ihtilafına ilişkin ortak bir tutum bulduklarını ve bunun AB kararlarında yer aldığını belirten Scholz, bunların çok değerli olduğunu söyledi. Scholz, bu kararlardan ortak önceliklerin ortaya çıktığını işaret ederek "İsrail'in kendisini savunma hakkını desteklemenin yanında gerilimin büyümemesi için her şeyin yapılmasını istiyoruz" dedi.

Bu bağlamda zirvede birçok konunun ele alındığını aktaran Scholz, “Daha sonra rehineler serbest bırakılmalıdır. Acil gerekli insani yardım, su, gıda, tıbbi malzeme; tüm bunların Gazze'ye ulaşması gerekiyor, yeterli ve gerekli miktarda. Gazze'ye bugünkünden daha fazla yardımın ulaşmasına ihtiyaç var" diye konuştu.

Scholz, bu savaşın büyümemesi için her şeyin yapılmasının ve söylemlerde açık olunmasının önemli olduğunu dile getirerek "Şu an yaptığım tüm görüşmelerde ele aldığım konu budur" dedi.

İsrail tarafının yanı sıra Türkiye, Katar, Ürdün, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Mısır liderleriyle görüştüğünü işaret eden Scholz, "Bunları sürdüreceğim. Gerginliğin daha fazla artmamasına katkıda bulunmak için herkesin burada etki oluşturması gerektiğine inanıyorum. Bu görüşmeler, birbirimize ihtiyaç duyduğumuz güven için de bir temeldir” değerlendirmesinde bulundu.

Geri Dön 30 Ekim 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN