Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
04 Ekim 2022 Salı

AB’de tavan fiyat çatlağı

Avrupa Birliği (AB) üye ülkeleri doğalgaza tavan fiyat konusunda ortak tutum belirleyemedi. Maliye Bakanı Christian Lindner ise AB’ye tavan fiyat çağrısında bulundu.

Doğalgaz tavan fiyat uygulaması konusunda uzlaşamayan AB ülkelerinin enerji krizine karşı elektrik talebinin zorunlu düşürülmesi, ucuz maliyetli elektrik üreticilerinin kazançlarının sınırlandırılması ve fosil yakıt üreticilerinden katkı alınmasını içeren tedbirlerde uzlaştıkları öğrenildi.

Maliye Bakanı Christian Lindner ise Rheinische Post’a verdiği demeçte, Avrupa Birliği’ni doğalgaz ithalatına tavan fiyat getirmeye çağırdı. “Avrupa Birliği, fahiş doğalgaz fiyatlarıyla mücadele etmek istiyorsa, tavan fiyat uygulamasını hayata geçirilmeli. Fiyatlar, likit gazda dünya piyasasının üzerinde olmalıdır. Gazın Asya yerine Avrupa’ya gelmesini sağlamalıyız” diye konuştu. 

Rusya’ya olan enerji bağımlığının bedelini koalisyon hükûmetininin ödediğini söyleyen FDP’li bakan, “Artan maliyetler nedeniyle refah kaybı yaşadığımız çok açık. Ukrayna Savaşı’ndan kaynaklanan fiyat artışlarını telafi etmemiz mümkün değil” dedi.

Geri Dön 04 Ekim 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN