Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
16 Mart 2023 Perşembe

ABD bankaları iflas etti, Scholz konuştu: Endişelenmeyin, piyasalar kontrol altında

ABD’deki üst üste banka iflasları Almanya’da endişeye neden oldu. Konuya ilişkin konuşan Başbakan Olaf Scholz ise, “Hiç kimsenin endişelenmesine gerek yok, piyasalar kontrol altında” dedi.

ABD, Silvergate Capital, Signature Bank ve Silikon Vadisi bankalarının iflaslarıyla sarsıldı. Deutsche Bank ve Commerzbank hisselerinde düşüşün yaşanması Almanya’da da endişeye neden oldu. Başbakan Olaf Scholz’dan konuya ilişkin açıklama geldi.

Alman Basın Ajansı’na verdiği demeçte ülke genelindeki yatırımlar için ciddi bir risk görmediğini söyleyen Scholz, “Hiç kimsenin endişelenmesine gerek yok, piyasalar kontrol altında” diye konuştu. Scholz, Almanya’nın 2008 ve 2009’daki mali krizlerden ders çıkardığını, banka yönetim ve denetim süreçlerinde uzmanlaşıldığının da altını çizdi. 

Alman Tasarruf Bankaları ve Ciro Derneği Başkanı Helmut Schleweis de tasarruf bankalarında herhangi bir kayıp yaşanmadığını bildirdi. 

Yunanistan Merkez Bankası Başkanı Giannis Stournaras da Silikon Vadisi Bankası'ndaki iflasın avro bölgesinde herhangi bir etkisi olmayacağını söyledi. 

Avrupa Merkez Bankası’nın yarın konuya ilişkin karar vermesi beklenirken, FED bir sonraki faiz kararını 22 Mart'ta yapacağı toplantıda açıklayacak.

Geri Dön 16 Mart 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN