Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da tünelin ucunda ışık göründü - 20 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Şubat 2024 Pazartesi

6 Şubat depremlerinde ölenler Berlin'de anıldı

Berlin'de, 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremlerde hayatını kaybedenler anıldı. 

Kahramanmaraş merkezli 7,8 ve 7,5 şiddetindeki iki depremde, resmi rakamlara göre Türkiye'de en az 53 bin 537, Suriye'de ise en az 8 bin 476 kişi hayatını kaybetmişti. 100 binden fazla kişi yaralanmış ve Türkiye'deki 11 il büyük hasar görmüştü.

Depremin üzerinden 1 yıl geçti. Hayatını kaybedenler için Berlin Başkonsolosluğu tarafından düzenlenen etkinlik, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Kuran-ı Kerim'in okunması ve duaların edilmesinin ardından depreme dair fotoğraflardan oluşan bir seçki gösterildi. 

Başkonsolos İlker Okan Şanlı, burada yaptığı konuşmada, Almanya'daki Türk toplumunun depremin hemen ardından Türkiye'ye destek verdiğini ve büyük bir yardım seferberliği başlattığını belirtti. Berlin'deki Türk toplumunun gösterdiği yardımseverliğe vurgu yapan Şanlı, Almanya'da yaşayan vatanına ve milletine bağlı insanların bir kez daha yüce gönüllülük örneği sergilediğini ifade etti.

Geri Dön 05 Şubat 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN