Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına ve saldırı alarmı: 2 tutuklama - 18 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
27 Ekim 2023 Cuma

6 milyon Alman uyku probleminden muzdarip

Almanya'da 6 milyon kişi uyku sorunu yaşıyor. Son on yılda uyku sorunu yaşayanların oranı yüzde 5'ten yüzde 7'ye yükseldi.

Almanya'da uyku sorunu yaşayanların sayısı giderek artıyor. Barmer adlı sağlık sigortası şirketinin yaptığı yeni bir araştırma, Almanya'da 6 milyon kişinin uyku sorunları yaşadığını gösterdi.

Araştırmaya göre, geçen yıl 20 yaşın üstündeki Barmer sigortalılarının yüzde 36'sının uyku sorunları yaşadığı tespit edildi ve bu sayı 6 milyona ulaştı. 2012-2022 yılları arasında uyku sorunları yaşayan Alman nüfusunun oranı yüzde 5'ten yüzde 7'ye yükseldi.

En çok 60 yaş üstü uyku bozukluğu yaşıyor

60 yaşın üzerindeki kişiler arasında uyku sorunu yaşayanların oranı yüzde 13'e ulaşıyor. Uyku eksikliği, kronik hastalık riskini artırabileceği için uzmanlar gecede en az beş saat uyumanın önemli olduğunu vurguluyorlar. Kalıcı uyku sorunları, depresyonun erken belirtileri olabilir ve bu durumda doktora başvurmak önemlidir.

Geri Dön 27 Ekim 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN