Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
01 Nisan 2023 Cumartesi

6 binden fazla depremzedeye vize

Almanya, Türkiye ve Suriye'deki depremlerden etkilenen 6 bin 144 kişiye vize verdi.

Dışişleri Bakanlığı verilerine göre, Türkiye ve Suriye’yi vuran Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 6 bin 144 kişiye Almanya vizesi verildi.

Almanya, depremlerin ardından ülkede yakınları bulunan depremzedelere vize kolaylığı sağlama kararı almıştı. 

CDU/CSU ve Pro Asyl’den Faeser’e eleştiri

Vize kolaylığı kararının ardından İçişleri Bakanı Nancy Faeser’e eleştiriler geldi.

Alman sığınmacılara yardım kuruluşu Pro-Asyl’in mülteci politikaları sözcüsü Tareq Alaows, Frankfurter Allgemeine’ye verdiği demeçte, “Deprem kimsenin milliyetini sormadı. Ama İçişleri Bakanı Nancy Faeser bunu zaten yapıyor” dedi. 

CDU/CSU Meclis Grubu Başkanvekili Andrea Lindholz ise, Faeser'in vize verme vaadiyle Suriyeli depremzedelerin bürokratik olmayan bir şekilde Almanya'ya gelebileceği beklentisini uyandırdığını söyledi. Lindholz, “Ancak bu, hukuken, İçişleri Bakanı'nın dediği kadar kolay değil” diye konuştu.

Geri Dön 01 Nisan 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN