Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
01 Haziran 2023 Perşembe

50 yaş üstü işinden memnun değil

Yapılan anketlere göre, Almanya’da işinden en çok memnun olmayan kesim 50 yaş üstü. Bunun başlıca sebepleri ise düşük maaş, stres ve şirket politikaları.

Forsa’nın Xing platformu için yaptığı ankete göre; Almanya’da 50 yaş üstü vatandaşlar, işini en çok değiştirmek isteyen kesimi oluşturuyor. İşini değiştirmek isteyenlerin yüzde 45’i düşük maaşlardan, yüzde 37’si stresten ve yüzde 35’i şirket politikalarından şikâyetçi. Söz konusu yaş grubundaki, değişiklik isteğinin arka planında, yüzde 71 takım ruhu, yüzde 67 yüksek maaş, yüzde 66 esnek çalışma saatleri gibi konular yer alıyor. 

Çalışma uzmanları ise iş piyasasında orta yaş ve üzerindekilerin ihtiyaçlarının göz ardı edildiğini savunuyor, her birinin en az 10-15 yıl daha çalışma hayatına katkı yapabileceğini vurguluyor. 

Geri Dön 01 Haziran 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN