Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
05 Mayıs 2023 Cuma

5 eyalette toplu taşımada grev

Son dönemde Almanya’nın gündemine damga vuran grevler devam ediyor. Bu kez de Ver.di’nin çağrısıyla 5 eyalette toplu taşımada greve gidildi.

5 eyalette toplu taşımada grev

Almanya’da Birleşmiş Hizmet Sektörü Sendikası (Ver.di) çağrısı üzerine; Baden-Württemberg, Schleswig-Holstein, Aşağı Saksonya, Kuzey Ren-Vestfalya ve Bavyera eyaletlerinde toplu taşıma çalışanları greve gitti. Grevin amacının yüksek enflasyona karşı işverenleri daha iyi ücrete zorlamak olduğu bildirildi.

“Sorun eski teklife makyaj yaparak çözülmez”

Ver.di Müzakerecisi Volker Nüsse, "28 Nisan'daki ikinci tur müzakereler sonuçsuz kaldı. Bize yalnızca biraz değiştirilmiş bir teklif sunuldu. Artan fiyat krizi göz önüne alındığında, sorun eski teklifte sadece makyaj yaparak çözülemez” dedi.

Sendikanın uzlaşma önerisinin işverenler tarafından yanıtsız kaldığını söyleyen Nüsse, “Hedefimiz, kriz sırasında çalışanlara ve ailelerine gerçek rahatlama sağlayacak adil bir ücret artışı olmaya devam ediyor. Uyarı greviyle bu konuda baskı yapmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

Toplu iş sözleşmesi 1 Nisan 2023 tarihinden itibaren feshedilmişti. Sendika taleplerini şubat ayında dile getirdi. Müzakerelerin bir sonraki turu ise 5 Mayıs'ta Fulda'da gerçekleşecek.

Geri Dön 05 Mayıs 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN