Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
03 Temmuz 2024 Çarşamba

5 Almandan 1’i yalnız yaşıyor

Almanya'da yalnız yaşayanların oranı, 2022 yılında, AB ortalamasının üzerinde çıkarak yüzde 20,3 olarak belirlendi.

Almanya Federal İstatistik Dairesi (Destatis), Avrupa İstatistik Ofisi (Eurostat) verilerine dayanarak ülkede yalnız yaşayanların oranını açıkladı. 2022'de Almanya'da yalnız yaşayanların oranı yüzde 20,3 olarak belirlendi. Bu oran, AB ortalaması olan yüzde 16,1'in üzerinde kaldı.

Yalnız yaşama oranlarında Finlandiya yüzde 25,8, Litvanya yüzde 24,6, İsveç yüzde 24,1, Danimarka yüzde 23,5 ve Estonya yüzde 21,5 ile AB ortalamasının üzerinde yer aldı. En düşük oranlar ise Slovakya yüzde 3,8 ve İrlanda yüzde 8,3 olarak kaydedildi.

Verilere göre, 2013-2023 yılları arasında yalnız yaşayanların oranı neredeyse tüm AB ülkelerinde arttı. 2013'te AB ortalaması yüzde 14,2 iken, 2023'te bu oran yüzde 16,1'e yükseldi.

Geri Dön 03 Temmuz 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN