Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
04 Kasım 2022 Cuma

49 avroya sınırsız toplu taşıma dönemi

Almanya’da federal hükûmet ve eyalet hükûmetleri, aylık 49 avroluk bilet üzerine anlaştılar. Biletin adı Deutschlandticket olacak. Enerjide tavan fiyat uygulamasına da onay çıktı.

49 avroya sınırsız toplu taşıma dönemi

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Aşağı Saksonya Başbakanı SPD’li Stephan Weil, biletlerle ilgili kararı memnuniyetle karşıladıklarını söyledi. Weil tavan fiyat uygulaması için ise “Doğalgazda tavan fiyat uygulaması büyük ve zor bir proje. Yüksek enerji fiyatlarıyla ilgili yardımların zamanlaması tutarlı olmalı ve netleştirilmeli” diye konuştu.

Bavyera Başbakanı CDU’lu Markus Söder ise görüşmeleri ‘yapıcı’ olarak nitelenedi. Söder, Bayerischer Rundfunk’a verdiği demeçte şöyle dedi:

Görüşmelerde rahatsız edici bazı noktalarda var. Enerji fiyatlarını göz önünde bulundurursak yardımların ocak ayında da yapılması gerekiyordu. Mazot gibi akaryakıtlarla ısınanlar için daha fazla devlet desteği gerekiyor. 49 avroluk biletin yolu tamamen açıldı. Ancak federal hükümetin eyaletlere ayırdığı bölgeselleşme fonları hala yetersiz.

Yeşiller Partisi Lideri Ricarda Lang ise bu biletle birlikte Almanya’daki tarife karışıklığına son verileceğini söyledi.

Baden-Württemberg Başbakanı Winfried Kretschmann, Thüringen Başbakanı Bodo Ramelow, Schleswig-Holstein Başbakanı Daniel Günther, Brandenburg Başbakanı Dietmar Woidke, Saksonya-Anhalt Başbakanı Reiner Haseloff ve Saarland Başbakanı Anke Rehlinger ise kararı memnuniyetle karşıladılar.

Rheinland-Pfalz Başbakanı SPD’li Malu Dreyer, “Artan enerji fiyatları özellikle Rheinland Pfalz’daki enerji yoğun sanayi için ciddi bir tehdit oluşturuyordu. Yardımlar bir çok şirketi iflas tehlikesinden koruyacak” diye konuştu.

Saksonya Başbakanı Michael Kretschmer ise 49 avroluk bileti eleştirdi. Kretschmer, “Tren ve otobüs bağlantılarını iyileştirmek için eyaletlere ayrılan bölgeselleştirme fonları yetersiz. 49 avroluk biletten önce toplu ulaşımın güçlendirilmesi daha doğru olurdu” ifadelerini kullandı.

Berlin Belediye Başkanı Franziska Giffey ise kararları Almanya için büyük bir başarı olarak değerlendirdi. Yaptığı açıklamada "Özellikle bölgeselleşme fonları ve 49 avroluk bilet sayesinde toplu taşıma daha cazip hale gelecek” diye konuştu. 

Birlik Partileri (CDU/CSU) Parlamento Sekreteri Thorsten Frei da Rheinische Post"a verdiği demeçte şu ifadeleri kullandı:

Hükûmet fahiş enerji fiyatları için çok geç adım attı ve hala doğalgazda tavan fiyat uygulamasının ne zaman başlayacağı netleşmedi. Hem şirketler hem de vatandaş hükümetin geç harekete geçmesinin bedelini ödeyecek. 49 avroluk bilet konusunda da köylülerin ne yapacağını merak ediyorum. Nadiren otobüsün geçtiği kırsal kesimde yaşayan bir insana toplu taşıma kullanmasını nasıl tavsiye edersiniz?

Geri Dön 04 Kasım 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN