Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Nisan 2023 Salı

49 avroluk bilette ‘Schufa’ tartışması

Almanya’da 1 Mayıs’tan itibaren yürürlükte olacak 49 avroluk bilet, Berlin ve Brandenburg’da Transdev, BVG, Cottburg, Odeg gibi çok sayıda ulaşım şirketinde ‘Schufa’ kontrolü yapılmadan satılacak.

49 avroluk Deutschlandticket, 1 Mayıs itibariyle kullanılabilecek. Deutsche Bahn, ön satışı 3 Nisan’da başlayan biletin, kredi notu kontrolü yapıldıktan sonra satılacağını duyurmuştu. TZ’de ve RBB’de yayımlanan haberlere göre, bilet, Berlin ve Brandenburg’da Transdev, BVG, Cottburg, Odeg gibi çok sayıda ulaşım şirketinde Schufa kontrolü yapılmadan satılacak. Şirketler, bileti abonelere, e-posta yoluyla, tutar tahsil edildikten sonra gönderecek. Ayrıca doğrudan havale ve PayPal ile yapılacak ödemelerde Schufa kontrollerinin de yapılamayacağı ileri sürülüyor.

Deutsche Bahn’dan kredi notu kontrolü yaptırmadan bilet almak da mümkün. Bilet satış ofislerine gidip yıllık 588 avroluk tutarı, tek seferde nakit ya da banka kartıyla ödeyenler de bileti sorunsuz bir şekilde alabilecek. Biletlerin, ön satışların başladığı ilk üç günde 250 binden fazla satıldığını duyuran Deutsche Bahn yönetimi, satışların 17 milyonu bulabileceğini duyurdu. 

Schufa kontrolü nedir?

Schufa kontrolü, Almanya'da yaygın bir kredi geçmişi değerlendirme sistemidir. Bu sistem, kişilerin geçmişteki kredi ödeme davranışlarını ve finansal durumlarını değerlendirerek, yeni bir kredi başvurusunda bulunduklarında kredi veren kuruluşların risklerini ölçmelerine yardımcı olur. Yani, bir kişi daha önce kredi ödemelerini düzenli yapmışsa, kredi veren kuruluşlar bu kişinin ödeme yapma olasılığının yüksek olduğunu düşünür ve kredi başvurusunu onaylar. Schufa kontrolü, kredi başvurusunda bulunan kişinin kredi geçmişi hakkında bilgi sağlar ve kredi veren kuruluşların riskleri minimize etmelerine yardımcı olur.

Geri Dön 18 Nisan 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN