Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Ekim 2023 Perşembe

49 avroluk biletin finansmanı tartışması sürüyor

Almanya'da mayıs ayının başından bu yana sunulan 49 avro değerindeki Deutschlandticket biletinin maliyeti konusundaki belirsizlik devam ediyor.

49 avroluk biletin finansmanı tartışması sürüyor

Dün başlayan Ulaştırma bakanları Zirvesi'nde, FDP'li Federal Ulaştırma Bakanı Volker Wissing ile eyalet ulaştırma bakanları bir araya geldi. Bugün de devam edecek olan zirvede, 49 avroluk biletin gelecekteki finansmanı konusunda henüz anlaşma sağlanamadı.

Bavyera Ulaştırma Bakanı CSU'lu Christian Bernreiter, Bild gazetesine yaptığı açıklamada, mevkidaşı Wissing'i eleştirdi. Bernreiter, "Bana öyle geliyor ki Federal Ulaştırma Bakanı, Berlin'deki fildişi kulesinden durumun ciddiyetinin farkında değil" ifadelerini kullandı. CSU'lu politikacıya göre; birçok büyük taşımacılık derneği, 2024 yılı için finansman sağlanamazsa yıl sonunda Deutschlandticket'ı bırakacaklarını sinyalini verdi. Bernreiter, "Federal Ulaştırma Bakanı başlangıçta, Deutschlandticket'ın yerel toplu taşıma tarihini tamamen yeniden yazacağını söyledi. Wissing'in mürekkebi sadece bir yıl sonra tükendi, bu çok üzücü" diye konuştu.

Geri Dön 12 Ekim 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN