Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
23 Ağustos 2023 Çarşamba

49 avroluk bilete zam gelebilir

Almanya’da büyük başarı yakalayan ve bugüne kadar 11 milyon adet satılan 49 avroluk toplu taşıma biletine zam yapılması gündemde.

Tüketici Merkezi Birliği ise zam yapılmasına kesinlikle karşı. Yapılan açıklamada, 49 avroluk biletin hâlihazırda bazı vatandaşlar için çok yüksek olduğu vurgulandı.

Biletin yaklaşık 3 milyar avroluk masrafı, federal ve eyalet hükûmetleri arasında paylaşılıyor. İlk yıl boyunca ek masraflar da paylaşılacak. Önümüzdeki yıl ise bu masrafların nasıl paylaşılacağı henüz kesinlik kazanmadı.

Kuzey Ren Vestfalya eyaletinin Ulaştırma Bakanı ve Eyalet Ulaştırma Bakanları Başkanı Olivier Krischer, Federal Ulaştırma Bakanı Volker Wissing’e bir ultimatom vererek biletin fiyatının ve finansmanının ekim ayına kadar kesinleştirilmesi çağrısında bulunmuştu.

Geri Dön 23 Ağustos 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN