Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da güvenlik endişesi: On binlerce holigan geliyor - 19 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
24 Temmuz 2023 Pazartesi

49 avroluk bilet tren yolcularının sayısını artırdı

Aylık 49 avroya bilet uygulaması, Almanya'da tren kullanımını artırdı. Yine de geçtiğimiz yılki 9 avroluk biletin performansının altında kaldı.

Deutschlandticket ya da bilinen adıyla 49 avroluk bilet, insanları toplu taşıma kullanmaya teşvik etmeyi amaçlıyordu. Cep telefonu hareketliliği incelenerek oluşturulan verilere göre bilet amacına ulaştı. Biletin mayıs ayındaki tanıtımından bu yana tren seyahatlerinde göz görülür bir artış gerçekleşti. 

Telefon sağlayıcısı O2 Telefónica'nın mobilite verilerine dayanarak oluşturduğu rapora göre Deutschlandticket’ın yürürlüğe girmesinin ardından 30 kilometreden uzun tren yolculuklarında ciddi bir artış yaşandı. Haziran ayında ise bu yolculukların sayısı nisan ayına kıyasla dörtte bir oranında arttı. Demiryollarının yolcu taşımacılığındaki oranı ise biletin yürürlüğe girmesinin ardından 2,5 puan arttı. 

9 avroluk biletin başarısına yaklaşamadı

Öte yandan 49 avroluk biletin başarısı 9 avroluk biletinin başarısının altında kaldı. Haziran 2022’de 9 avroluk bilet uygulamaya konulduktan sonra tren yolculuklarında çok daha büyük bir sıçrama yaşanmıştı.

Geri Dön 24 Temmuz 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN