Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına ve saldırı alarmı: 2 tutuklama - 18 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Nisan 2023 Cumartesi

49 avroluk bilet için geri sayım

Almanya'da 3 Nisan'dan beri satışta olan ve 1 Mayıs Pazartesi günü kullanıma açılacak olan 49 avroluk biletin geri sayımı başladı. 

Tagesschau'nun haberine göre; Başbakan Olaf Scholz, bileti önemli bir adım olarak nitelendirerek, "Uygulamanın Almanya için ne kadar önemli olduğunu 5 ila 10 yıl içinde daha iyi anlayacağız" dedi.

Taşımacılık firmaları ise biletin kullanımının 11 milyon yolcuya kadar çıkabileceğini belirtti. Ancak Alman Tüketici Dernekleri Federasyonu, uygulamanın avantajları ve dezavantajlarının yeterince şeffaf bir şekilde anlatılmadığını savunarak, farklı bilet türleri arasındaki farkların daha açık bir şekilde anlatılması gerektiğini belirtti. Ayrıca birçok kişinin bileti online olarak satın almakta zorlandığına dikkat çekildi ve otomatik gişelerde de satılması gerektiği ifade edildi.

49 avroluk bilet, Almanya'daki tüm yerel toplu taşıma araçlarında kullanılabilecek ancak ICE veya IC gibi ekspres trenlerde kullanılamayacak.

Geri Dön 29 Nisan 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN