Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
03 Nisan 2023 Pazartesi

49 avroluk bilet hakkında bilmeniz gerekenler

Almanya'da 49 avroluk biletler bugün itibarıyla satışa çıktı. İşte 1 Mayıs'ta kullanıma girecek biletlerle ilgili bilinmesi gerekenler...

49 avroluk bilet hakkında bilmeniz gerekenler

Sabit bir fiyat üzerinden ödeme yapılarak bir bilet ile bir ay boyunca yerel ve bölgesel olarak ulaşım araçlarını kullanma imkanı veren 49 avroluk bilet uygulaması, geçtiğimiz cuma Federal Konsey’de onaylandı. Tasarıya göre, mayıs ayından itibaren bileti kullanmak mümkün olacak. Bu biletin, geçtiğimiz yaz yürürlükte olan ve Almanya genelinde geçerliliği olan 9 avroluk biletin yerine geçmesi hedefleniyor. 

Peki bu yeni biletin hakkında bilmeniz gerekenler neler?

Rbb’nin haberine göre Deutschlandticket olarak adlandırılan bilet, Deutsche Bahn’ın müşteri merkezlerinden, internet sitesinden ya da uygulaması üzerinden satın alınabilecek. Bilet için ön sipariş vermek mümkün. Biletin, şubat ayından bu yana 135 bin ön sipariş aldığı biliniyor. Bugün itibarıyla, bileti resmi olarak satın almak mümkün olacak.  Biletler, 1 Mayıs 2023’te kullanıma girecek.

Deutschlandticket’ın kullanımı kişiye özel olacak ve devredilemeyecek. Altı yaşından küçük çocuklar ücretsiz seyahat edebildiği için onlar için satın alınması gerekmeyecek.

Deutschlandticket uzun mesafeli hizmetlerde ve özel ulaşım ağlarında geçerli olmayacak, yerel toplu taşıma araçları için kullanılabilecek. Yani IC, ICE veya EC gibi trenler biletin kapsamı dışında. 

Deutschlandticket’a sahip olan yolcuların köpekleriyle toplu ulaşıma binip binemeyecekleri bölgesel ulaşım birliklerinin insiyatifinde. Köpekleriyle seyahat etmek isteyen Deutschlandticket sahiplerinin, ek bilet almalarının gerekip gerekmediğini seyahatlerinden önce araştırmaları gerekiyor. 

Yasa tasarısına göre; işverenler, çalışanları için Deutschlandticket’ı iş bileti olarak sağlayabiliyor. Bu, işverenlerin biletleri çalışanlarına ücretsiz ya da indirimli olarak sunabilmesi anlamına geliyor. İşverenin biletin fiyatı üzerinden en az yüzde 25'lik bir sübvansiyon sağlaması halinde ilave yüzde beşlik bir indirim sağlanabilecek. 

Öğrenciler ve stajyerler için ekstra bir indirim uygulanıp uygulanmayacağı hala belli değil. Eyaletlerdeki sömestr ücretine göre ek ödeme yapılabileceği konuşuluyor. 

Geri Dön 03 Nisan 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN