Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
17 Mart 2023 Cuma

49 avroluk bilet dönemi başlıyor

49 avroluk ‘Deutschlandticket’ Federal Meclis (Bundestag) tarafından onaylandı. Yasa, Federal Konsey (Bundesrat) tarafından onaylandıktan sonra yürürlüğe girecek.

Almanya’da, 2022 yazında ülke genelinde geçerli olan aylık 9 avroluk biletin yerini alacak olan 49 avroluk ‘Deutschlandticket’ın 1 Mayıs'ta hayata geçmesi planlanıyor. Bundestag, biletin finansmanı konusunda uzlaştı. 

Trafik ışığı koalisyonu, dün FDP'li Ulaştırma Bakanı Volker Wissing'in hazırladığı yasa tasarısını onayladı. Sol Parti çekimser kaldı, Birlik ve AfD aleyhte oy kullandı. 

"Fiyatın 2025’in sonuna kadar 49 avroda kalması için çalışacağız”

RND’ye konuşan SPD'li Ulaşım Politikaları Uzmanı Martin Kröber, 2025'in sonuna kadar sabit bir fiyat çağrısında bulundu. Kröber, “Federal Meclis onayıyla, artık bilet fiyatı değişmeyecek. Fiyatın en az 2025 sonuna kadar 49 avroda kalmasını sağlamak için çalışacağız” dedi.

Geri Dön 17 Mart 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN