Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
30 Ocak 2023 Pazartesi

49 avroluk bilet 1 Mayıs’ta yürürlüğe giriyor

Almanya genelinde yerel ulaşımda kullanılabilecek 49 avroluk bilet 1 Mayıs'ta yürürlüğe girecek. 

49 avroluk bilet 1 Mayıs’ta yürürlüğe giriyor

Ülke çapında geçerli olacak 49 avroluk toplu taşıma bileti, 1 Mayıs’ta yürürlüğe girecek. Hem şehir içi, hem de şehirler arası bölgesel toplu taşıma araçlarında geçerli olacak biletin satışları ise 3 Nisan’da başlayacak.

Ancak anlaşma hala AB Komisyonu'nun 49 avroluk bileti onaylamasına bağlı. Komisyon şu anda devlet yardımlarını inceliyor. 

Federal hükümet ve eyalet hükümetlerinin açıklamasına göre, bilet aynı zamanda ‘çalışan bileti' olarak sunulacak; işverenler bilet ücretinin bir kısmını karşılayacak. İşverenlerin biletlerin en az yüzde 25’ini karşılaması durumunda, bilet fiyatına yüzde 5 indirim yapılacak. 

‘Almanya tarihinin en büyük toplu taşıma reformu’

Maliye Bakanı Christian Lindner, Twitter’da yaptığı paylaşımda 49 avroluk biletin başlangıç tarihini doğruladı ve bileti ‘Almanya tarihinin en büyük toplu taşıma bileti reformu’ olarak niteledi. 

Ulaştırma Bakanları Konferansı Başkanı Oliver Krischer ise yeni bilet uygulamasının seyahati daha çekici bir hale getirdiğini vurguladı. Daha önce bu biletin hayata geçirilmesinin hayal bile edilemez olduğunu söyleyen Krischer, 49 euro bilet ile ucuz ve makul bir fiyata doğa dostu bir ulaşım imkanı sunulduğunu dile getirdi. 

Geri Dön 30 Ocak 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN