Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
10 Mayıs 2023 Çarşamba

4 bin kişinin kira sözleşmesi feshedildi

Almanya’nın başkenti Berlin’de 4 bine yakın kiracının sözleşmesi ‘ödenmemiş kiralar’ nedeniyle feshedildi.

Pandemi döneminin sona ermesiyle birlikte sözleşmeleri ihbarsız feshedilen kiracıların sayısı yeniden arttı. Berlin’de devlete ait konut şirketlerinde, 2022 yılında ödenmemiş kiralar nedeniyle 4 bine yakın kişinin kira sözleşmesi bildirim yapılmadan sonlandırıldı. 

Fesih kararlarının yarısından fazlası ev sahipleri tarafından geri çekilirken, 600’e yakın kiracının tahliye kararı ise kesinleşti. 

Sol Parti’den tepki: İnsanları evsiz bırakacak

Berliner Zeitung’da yer alan habere göre, Sol Partili Niklas Schenker, kiracıları korumaya yönelik yasaların ağırlaştırılması gerektiğini savundu, özellikle ihbarsız sözleşme iptallerinin, mevcut konut krizinde, insanları evsiz bırakacağına dikkat çekti.

Berlin-Brandenburg Konut Şirketleri Derneği Sözcüsü David Eberhart ise tahliyelerin son çare olduğunu ve ortak bir noktada çözüm bulunamadığında gerçekleştiğini savundu.

Geri Dön 10 Mayıs 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN