Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
12 Ocak 2023 Perşembe

2023 elektrik zammıyla geldi

Almanya'da yeni yılla birlikte elektrik fiyatları ortalama yüzde 38,1 arttı. Ülke genelinde 680 elektrik tedarik firması fiyatlarını artırdığını duyurdu.

Almanya'da yeni yıl zamla birlikte geldi. Ülke genelinde 680 elektrik tedarik firması fiyatlarına zam yaptı. Yıllık 5 bin kW/s elektrik tüketen bir ailenin elektrik masrafları yıllık ortalama 568 avro artacak. Mart ayında yürürlüğe girip geriye dönük olarak ocak ve şubat için de geçerli olacak tavan fiyat uygulaması olmasaydı, 4 kişilik bir ailenin maliyetleri ortalama 911 avro artacaktı. 

Businnessinsider’ın haberine göre, ülke genelinde 8,8 milyon hanenin, yani her beş haneden birinin zamlardan etkilenmesi bekleniyor. 

Check24’in paylaştığı verilere göre Meckenheim gibi bazı enerji santralleri fiyatlarını yüzde 107'ye kadar artırdı. 

Geri Dön 12 Ocak 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN