Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
23 Şubat 2023 Perşembe

2022’de hastalık raporu alanların sayısı rekor kırdı

Barmer Sağlık Sistemi Araştırma Enstitüsü’nün raporuna göre, 2022’de önceki yıllara göre çok daha fazla sağlık raporu alındı. Çalışanların yüzde 5,5’inin hastalık izni aldığı belirtilen raporda, bu rakamın kayıtların tutulmaya başladığı 1997'den bu yana en yüksek veri olduğu kaydedildi.

Enstitü'nün hazırladığı raporda, alınan sağlık raporları sayısının bir önceki yıla göre artmasında, koronavirüs salgını sonrasında yaygınlaşan solunum yolu hastalıkları rol oynadı.

2022 yılında çalışan 2,4 milyon sigortalının yüzde 5,5’i en az bir kez hastalık izni aldı. Bu, kayıtların tutulmaya başladığı 1997'den bu yana en yüksek değer oldu. En fazla hastalık izni alan çalışanların olduğu eyalet Saksonya-Anhalt olarak kayıtlara geçti.

Araştırmaya göre 2022 yılınının Aralık ayı, bir önceki yılın aynı dönemine göre hastalık raporu alanları sayısı neredeyse 2,5 kat artarken, Temmuz 2021’de hastalık izinlerinin yüzde 0,9’u koronavirüs kaynaklıyken, Temmuz 2022’de bu oranın yüzde 20,2’ye çıkması dikkat çekti. 

Geri Dön 23 Şubat 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN