Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
11 Mart 2023 Cumartesi

2022’de 19 bine yakın kişi orduya katıldı

Federal Savunma Bakanlığı verilerine göre, 2022’de 18.775 kişi Alman ordusuna katıldı. Bu, bir önceki seneye kıyasla ciddi bir artış olsa da henüz salgın öncesindeki seviyenin altında. 

Askere alınanların sayısı, 2021’e göre yüzde 11 artarak 18.775’e yükseldi. 2019’da 20.170 kişi orduda hizmete başlamıştı.

Orduya katılanların yüzde 17’sinin kadın, yüzde 9,4’ünün 18 yaşın altında olduğu açıklandı. Savunma Bakanlığı, 18 yaşından küçüklerin ‘tek başlarına silah kullanmalarını gerektirebilecek’ herhangi bir hizmette bulunmadıklarını vurguladı. 

Almanya’da zorunlu askerlik, 2011’de kaldırılmıştı. Savunma Bakanı Boris Pistorius, ocak ayında göreve geldikten kısa süre sonra zorunlu askerliğin kaldırılmasını ‘bir hata’ olarak nitelemişti. Ancak Başbakan Olaf Scholz, zorunlu askerliği geri getirmeye ilişkin tartışmayı reddetti. 

Geri Dön 11 Mart 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN