Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
22 Ekim 2022 Cumartesi

200 milyar avroluk fon Meclis’ten geçti

Koalisyon hükûmetinin uzlaştığı 200 milyar avroluk yardım fonu dün Federal Meclis’ten geçti.

200 milyar avroluk fon Meclis’ten geçti

Almanya’da Sosyal Demokrat Parti (SPD), Yeşiller Partisi ve Hür Demokrat Parti’den (FDP) oluşan koalisyon hükûmetinin tüketicileri ve şirketleri yüksek enerji maliyetlerinden korumak için oluşturduğu, ‘artan gaz ve elektrik fiyatlarına karşı koruma şemsiyesi’ olarak nitelendirilen 200 milyar avroluk fon dün itibarıyla Federal Meclis’ten geçti.

Oylamada ana muhalefetteki Hristiyan Birlik partileri (CDU/CSU) yasa tasarısına ret oyu verirken, Almanya için Alternatif Partisi (AfD) ve Sol Parti çekimser kaldı.

Böylelikle Federal Meclis, hükûmete, artan faturaları frenlemek için gaz fiyatına üst sınır getirme ve enerji krizinde zor duruma düşen şirketlere yardım yapma gibi konularda 200 milyar avro kredi almasının yolunu açtı.

Alman hükûmeti, bu önlemlerin 30 Haziran 2024’e kadar geçerli olmasını hedefliyor.

Sayıştay anayasaya aykırı bulmuştu

Federal Sayıştay, hükûmetin, artan enerji fiyatlarına karşı planladığı 200 milyar avroluk kurtarma paketi finansmanının anayasaya aykırı olduğunu bildirdirmişti. Kurum tarafından yayımlanan raporda, borçlanmanın doğrudan federal bütçeden finanse edilmesi gerektiği ifade edildi. Sayıştay ayrıca anayasada belirtilen yıllık bütçe ilkelerine bağlı kalınması gerektiğine dikkat çekti. Buna göre, devlet bütçesinin bir yılı kapsayacak şekilde hazırlanması ve alınan kredilerin aynı yıl bütçe açığını telafi etmesi gerekiyor. 

Geri Dön 22 Ekim 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN