Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
13 Ocak 2023 Cuma

2 milyon kalifiye eleman açığının maliyeti 100 milyar avro

Almanya'daki 2 milyon kalifiye eleman açığı yaklaşık 100 milyar avro kayba neden oldu. 

Alman Sanayi ve Ticaret Odaları Birliği (DIHK), 2022 yılında 22 bin şirket ile yapılan anketin verilerini paylaştı. Ankete katılan şirketlerin yüzde 53'ü, personel açığı sebebiyle bazı pozisyonları dolduramadığını söyledi. 

Kalifiye personel eksikliği sebebiyle 2 milyon istihdam açığı olduğunu dile getiren Birlik, bu durumun yaklaşık 100 milyar avro kayba sebep olduğunu açıkladı. 

2022'de, sağlık ve sosyal hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren firmaların yüzde 71'i, lojistik firmalarının ise yüzde 65'i kalifiye eleman bulmakta ciddi sorunlar yaşadı. Lojistik şirketlerindeki şoför açığına özellikle dikkat çekilen raporda, bu sorunun tedarik zincirinde problemlere yol açtığı belirtildi.

Otel ve lokanta sektöründe ise personel açığı, bazı iş yerlerinin çalışma saatlerini ve hizmetlerini azaltmak zorunda kalmasına yol açtı.

Geri Dön 13 Ocak 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN