Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
20 Ocak 2023 Cuma

1950’den sonra ilk: Bir yılda 1 milyon göçmen

Almanya'nın nüfusu, Ukrayna ve diğer ülkelerden gelen göçmenler ile 2022'de 1,1 milyon artarak rekor kırdı.  

Almanya Federal İstatistik Ofisi'nin (Destatis) verilerine göre, ülke nüfusu 2022'de 84,3 milyona ulaştı. Nüfus, 2021 yılına göre 1,1 milyon arttı. Rekor artış, Ukrayna ve diğer ülkelerden gelen göçmen sayısı ile açıklandı. 2022'de Almanya'ya yaklaşık 1,45 milyon kişinin göç ettiği düşünülüyor. 1950'den bu yana Almanya'da göçmen nüfusunun en yüksek rakamlara ulaştığına dikkat çekildi.

Doğum oranları yüzde 7 azalırken ölüm sayısı da yüzde 4 artarak 1,06 milyona ulaştı. 15-63 yaş arası çalışma çağındaki Almanların nüfusa oranı 2022'de yüzde 61,1 oldu. 

Destatis, iki Almanya'nın birleşmesinden bu yana, 1998 ve 2003-2010 yılları arası haricinde nüfusun istikrarlı biçimde büyüdüğünün altını çizdi.

Geri Dön 20 Ocak 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN