Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
19 Mayıs 2023 Cuma

18 yaşını dolduranlara 200 avroluk kültür çeki

Almanya’da 18 yaşını dolduran gençlere 200 avro değerinde ‘kültür çeki’ dağıtılacak.

18 yaşını dolduranlara 200 avroluk kültür çeki

Almanya’da, 18 yaşını dolduran gençlere müze ziyaretleri, tiyatro, sinema, sergi, müze, konser gibi kültür-sanat etkinliklerinde veya kitap ve müzik aleti almak için harcamaları amacıyla 200 avroluk hediye çeki dağıtılacak. Bu şekilde pandemi sürecinde zor zamanlar yaşayan gençlerin ve kültür sektörünün desteklenmesi amaçlanıyor. 

KulturPass, haziran ortasından itibaren 18 yaşındakiler için kullanımda olacak.

KulturPass’a dahil olmak isteyen kültür sanat kurumları, www.kulturpass.de adresinden kaydolarak, gençlere tekliflerini sunabiliyor.

750 bin genç için ‘doğum günü hediyesi’

Federal İstatistik Dairesi verilerine göre, bu yıl 18 yaşında olacacak yaklaşık 750 bin genç var. Almanya Kültür Bakanı Claudia Roth (Yeşiller Partisi), “KulturPass” diye adlandırdıkları çekin 2023’te 18 yaşını dolduracak 750 bin genç için bir doğum günü hediyesi olacağını duyurmuştu.

Bakan Roth, KulturPass’ın korona döneminde kapalı olan kültür kurumlarının, genç bir yerel kitleyi çekmek ve onları uzun vadede elde tutmak için bir harika bir fırsat olduğunu söyledi.

Geri Dön 19 Mayıs 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN