Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
21 Kasım 2023 Salı

18 yaşındaki aşırı sağcı, saldırı planı iddiasıyla tutuklandı

Almanya'nın Hessen eyaletinde, 18 yaşındaki aşırı sağcı bir genç, saldırı planladığı iddiasıyla tutuklandı.

Hessen eyaletinde bir gencin 'başkalarının yaşamlarını hedef alan bir saldırı planladığı' gerekçesiyle gözaltına alındığı bildirildi. Hessen Eyaleti Emniyet Teşkilatı ve Frankfurt Başsavcılığı, uzun süren incelemeler sonucunda şüphelinin aşırı sağ ve antisemit bir dünya görüşüne sahip olduğunu belirtti.

Açıklamada, şüphelinin sosyal medyada siyasi gerekçelerle ölüm tehditleri içeren paylaşımlar yaptığı ifade edildi. Şüphelinin evinde yapılan aramada silah ve mermiler bulunurken, el konulan materyaller üzerinde yapılan ilk analizler suç şüphesini doğruladı.

18 yaşındaki şüpheli, gençlik mahkemesi tarafından tutuklandı ve 'devleti tehlikeye atacak ciddi bir şiddet eylemi hazırlığı yapmak ve silah yasasını ihlal etmekle' suçlanıyor. Hessen İçişleri Bakanı Peter Beuth, güvenlik yetkililerinin saldırı planını başından itibaren önlediğini belirtti.

Geri Dön 21 Kasım 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN