Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
27 Mayıs 2023 Cumartesi

18 yaş altı için dikkat çeken ‘aşı’ detayı

STIKO’nın genel aşı tavsiyesinde hamilelerin, 60 altındaki sağlıklı yetişkinlerin, 18 yaş altındaki çocuk ve gençler yetişkinler için herhangi bir aşı tavsiyesi yer almadı. 

Almanya'da salgınla ilgili olarak danışmanlık yapan Robert Koch Enstitüsü'ne (RKI) bağlı Almanya Daimi Aşı Komisyonu (STIKO), genel aşı tavsiyesini güncelledi. RKI’nin yayımladığı kararda Almanya’daki hamileler, 60 altındaki sağlıklı yetişkinler, 18 yaş altındaki çocuk ve gençler için aşı tavsiyesi bulunmaması ise dikkat çekti. 

Bild’de yer alan habere göre; 18-59 yaş arası yetişkinler ve hamilelerin artık yeni bir güçlendirici doz aşıyı olması gerekmediği vurgulanan tavsiye kararında 60 yaş üzerindekiler için yılda bir kez bir güçlendirici doz almaları tavsiye edildi. 

STIKO’nun tavsiye kararını değiştirmesinde, Nisan ayında ciddi vakaların çok nadir görülmesi etkili oldu. 

Geri Dön 27 Mayıs 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN