Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Eylül 2023 Salı

14 Eylül saat 11’de ülke genelinde uyarı yapılacak

Almanya'da, 14 Eylül 2023 saat 11.00'da ülke genelinde olası afet veya savaş durumlarına karşı çeşitli kanallar aracılığıyla uyarılar yapılacak.

Almanya'da Federal İçişleri Bakanlığı ve Federal Sivil Koruma ve Afet Yardım Dairesi (BBK), 14 Eylül'de ülke genelinde olası afet veya savaş durumlarına karşı çeşitli kanallar aracılığıyla uyarıların yapılacağını duyurdu. İçişleri Bakanlığı Sekreteri Juliane Seifert, sirenler, bilgilendirme panoları, televizyon, radyo ve cep telefonlarındaki NINA uyarı uygulamasının kullanılacağını belirtti.

BBK Başkanı Ralph Tiesler ise "Gürültü olacak. Uyarı günü (Warntag), uyarı sistemlerimiz için bir stres testi" şeklinde açıklama yaptı. BBK'nın araştırmasına göre, geçen Aralık ayındaki son uyarı gününde Almanya'da her 10 kişiden 9'u bir şekilde uyarı aldı.

Daha önce bazı bölgelerde eski cep telefonu modellerinin hücresel yayın sistemi ile uyumlu olmadığı sorunları yaşanmıştı. Ancak BBK tarafından yapılan açıklamaya göre, uyarı gününün ardından cep telefonlarıyla ilgili sorunların çözüldüğü belirtildi.

Eylül 2020'deki ilk ülke çapındaki uyarı gününde NINA ve KATWARN uygulamalarından gelen uyarılar cep telefonlarına gecikmeli olarak ulaşmış, Federal İçişleri Bakanlığı bu nedenle test alarmını "başarısız" olarak değerlendirmişti.

Geri Dön 05 Eylül 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN