Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Ocak 2024 Salı

1,2 milyar avroluk korona testi vurgunu

Federal Kriminal Dairesi'nin raporuna göre, 2021 yılının ilkbaharında, korona test merkezlerindeki dolandırıcılık vakaları devlete 1,2 milyar avroya mâl oldu.

Raporda, yapılmayan testler için devlete fatura edilen ödemeler nedeniyle söz konusu kaybın yaşandığı ifade edildi. Kuzey Ren-Vestfalya Sağlık Bakanlığı, test merkezi işletmecilerine herhangi bir yaptırım uygulanmadığını doğruladı. Bakan Karl-Josef Laumann, test merkezlerinin kötüye kullanımını önlemeye yönelik düzenlemelerin de yapılmadığını kabul etti.

Alman Vergi Mükellefleri Enstitüsü'nden Matthias Warnecke, pandemi başında herkesin test merkezi açmasına izin verilmesinin dolandırıcılığa davetiye çıkardığını belirtti.

Bugüne kadar geri talep edilen en az 1,2 milyar avronun sadece 160 milyon avrosu iade edilebildi.

Geri Dön 16 Ocak 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN