Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
25 Kasım 2022 Cuma

109 kadın ve 12 erkek eşleri veya partnerleri tarafından öldürüldü

Almanya’da aile içi şiddet vakaları yüksek seviyede. 2021 yılında 143 bin 16 aile içi şiddet vakası tespit edildi. 109’u kadın olmak üzere 121 kişi ise eşleri veya partnerleri tarafından öldürüldü.

Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser, Aile Bakanı Lisa Paus ve Federal Kriminal Dairesi Başkanı Holger Münch Berlin’de düzenlenen basın toplantısında, BKA tarafından hazırlanan 2021 aile içi şiddet raporunu tanıttı. Raporda, Almanya’da 2019’da 139 bin 833 ve 2020’de 146 bin 655 olan aile içi şiddet vakaları 2021’de 143 bin 16 olarak tespit edildi.

Bu vakalarda 143 bin 604 kişiye şiddet uygulandığı aktarılan raporda aile içi şiddet mağdurlarının yüzde 80,3’ünün kadın olduğu vurgulandı.

Raporda, şiddetin yüzde 70’inin mevcut veya eski eş tarafından gerçekleştirildiği, şiddet suçlarının yüzde 59,6’sının kasıtlı yaralama, yüzde 24,2’sinin tehdit ve taciz, yüzde 12,2’sinin ağır yaralama, yüzde 2,3’ünün tecavüz ve yüzde 0,3’ünün cinayet olduğu kaydedildi.

Raporda, Almanya’da 2021’de aile içi şiddet sonucunda 109’u kadın, 12’si erken olmak üzere 121 kişinin eşleri veya partnerleri tarafından öldürüldüğü ifade edildi.

“Her saat 13 kadın şiddete uğradı”

Aile Bakanı Paus, aile içi şiddetin toplumun her kesiminde ortaya çıktığını belirterek, "Almanya’da 2021’de saatte ortalama 13 kadın aile içi şiddetin mağduru oldu. Her 3 günde bir, bir kadın eşi veya eski eşi tarafından öldürülüyor” dedi.

Raporda açıklanan sayıların ilgili mercilere bildirilen ve tespit edilen sayılar olduğunu vurgulayan Paus, karanlıkta kalan şiddet olaylarının sayısının çok daha fazla olduğunu aktardı.

İçişleri Bakanı Faeser de kadınlara yönelik şiddetin asla kabul edilemeyeceğini vurgulayarak, “Buna kararlılıkla karşı çıkmamız lazım” dedi. Bakan Faeser, şiddet gören kadınlara polise gidip suç duyurusunda bulunma çağrısı yaptı.

Geri Dön 25 Kasım 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN