Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
26 Temmuz 2023 Çarşamba

100 yaş üstü emekli sayısında rekor artış

Alman Emeklilik Sigortası’nın verilerine göre, 100 yaş ve üzerindeki emeklilerin sayısı 8 yılda yüzde 35,77 artarak neredeyse 18 bine ulaştı.

Emekli maaşı alanların ortalama yaşı da 75,67’ye yükseldi. Erkekler ortalama 20,07 yıl, kadınlar ise 23,32 yıl boyunca emekli maaşı alıyor. Emekli aylığı alan erkeklerin ortalama ömrü 81,19, kadınların ise 84,75 yıl.

Federal Çalışma Bakanlığı tarafından, Sol Parti Federal Meclis Grubu Eş Başkanı Dietmar Bartsch’ın soru önergesi üzerine paylaşılan bilgilere göre, Almanya’da 45 yıl çalışmış bir kişi ortalama 1.543 avro emekli maaşı alıyor.

Geri Dön 26 Temmuz 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN