Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da gençlere 20 bin € destek önerisi - 3 Ekim 2023 Oktan Erdikmen
Gurbetçi müzisyenin engel tanımayan yolculuğu: Uğur Sofu'nun hikayesi
Pazar Sendromu 2. Bölüm - Oktan Erdikmen & Cemile Karaboğa Yıldırım
11 Ağustos 2023 Cuma

10 kişiden biri sağlıklı yemek yiyemiyor

Almanya'nın Baden-Württemberg eyaletinde, Sosyal İşler Bakanlığı'nın en son verilerine göre, her 10 kişiden birinin, gün aşırı tam bir öğün sağlıklı yemeği karşılayamadığı ortaya çıktı.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, 2021 yılında eyalette yaşayan insanların yüzde 10,1'inin gıda yoksulluğu yaşadığı ve yoksulluk riski altında olanlarda bu oranın yüzde 25,4'e yükseldiği ifade edildi.

Sosyal İşler Bakanı Manne Lucha (Yeşiller Partisi), "Sınırlı mali kaynaklar yetersiz beslenmeye ve sonuç olarak sağlık sorunlarına yol açıyor. Bu nedenle eyalet olarak, bu soruna karşı mücadele etmeyi amaçlayan projelere toplam 350.000 avroya kadar finansman sağlama planı yapıyoruz" şeklinde konuştu.

CDU'lu Tüketici Bakanı Peter Hauk, beslenme yoksulluğunun sosyal katılımı sınırladığını, bu nedenle okullarda ve kreşlerde iyi yemek seçeneklerinin sunulmasının daha da önemli olduğunu belirtti.

Geri Dön 11 Ağustos 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN