Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
23 Eylül 2022 Cuma

1 Kasım’dan itibaren doğalgaz faturaları 35 katına kadar çıkacak

Doğalgaz fiyatları rekor kırıyor. 1 Kasım’dan itibaren bazı yerlerde bir ailenin aylık doğalgaz masrafı 3 bin avroyu aşabilecek.

1 Kasım’dan itibaren doğalgaz faturaları 35 katına kadar çıkacak

Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte başlayan enerji krizi sonrası Almanya’da doğalgaz ve elektrik faturaları cep yakıyor. 1 Kasım’dan itibaren ise ortalama aylık doğalgaz faturası 1000 avroyu geçecek. Çok sayıda haneye, doğalgaz şirketlerinden ‘mega artışlar’ yaşanacağına dair mektuplar gitti.

Kuzey Ren-Vestfalya’nın Hilden şehrinde ise aylık 92 avro doğalgaz faturası ödeyen bir aile, 1 Kasım’dan itibaren 3 bin 192 avro ödemek zorunda kalacak. Bu da faturanın aylık 35 kat artacağı anlamına geliyor. 

Kuzey Ren-Vestfalya Tüketici Danışma Merkezin’de Enerji Uzmanı olan Udo Sieverding, bu faturanın yeni bir rekor olduğunu söyledi.

Berlin’de de benzer zamlar faturaya yansıdı. Berlin’de aylık 85 avro doğal gaz faturası ödeyen bir aile 1 Kasım’dan itibaren 883 avro ödemek zorunda kalacak. Yani faturalar Berlin’de yaklaşık 10 katına çıkacak.

Geri Dön 23 Eylül 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN